Bloggen
U kunt de grootte van een dieselgenerator bepalen door de capaciteit ervan af te stemmen op uw totale elektrische belasting, en die belasting vervolgens om te zetten in het juiste kVA-vermogen. Het bepalen van de generatorgrootte is eenvoudig: tel uw operationele wattages bij elkaar op, houd rekening met aanloopstromen en pas een paar standaardformules toe. Een rekenmachine voor de generatorgrootte handelt de conversies voor u af.
Stand-by-eenheden draaien volgens ISO 8528-1 doorgaans op ongeveer 70% van de volledige capaciteit en zijn minder dan 200 uur per jaar in bedrijf. Dat vermogen bepaalt hoe u de resultaten van uw dieselgeneratorgrootte interpreteert. Deze gids leidt u door kW versus kVA, een handleiding voor de rekenmachine, belangrijke formules, een uitgewerkt voorbeeld en geavanceerde factoren zoals motorstart en arbeidsfactor.

Groottebepaling van dieselgenerators betekent dat u de generatorcapaciteit afstemt op uw totale elektrische belasting en die belasting vervolgens omzet in het juiste kVA-vermogen. Begin met een volledige inventarisatie van elke belasting. Noteer typeplaatjegegevens zoals spanning, stroom bij volle belasting, arbeidsfactor en paardenkracht. Scheidt continue belastingen van intermitterende belastingen en bepaal het piekgebruik van de afgelopen 12 maanden of op basis van typeplaatjegegevens voor geplande apparatuur.
Uw doel voor de groottebepaling is de continue draaicapaciteit plus de grootste opstartvraag plus reservecapaciteit. Voeg een veiligheidsmarge van 10-20% toe voor toekomstige uitbreiding van de belasting. Zet alle ampères om in kilowatts voordat u de grootte van de generator bepaalt, zodat elke berekening dezelfde eenheid gebruikt. Deze stap is belangrijk omdat een te kleine eenheid moeite heeft met opstartbelastingen en spanningsinstabiliteit, terwijl een te grote eenheid inefficiënt draait onder lichte belasting.
kW meet werkelijk vermogen, de elektriciteit die daadwerkelijk werk verricht. kVA meet schijnbaar vermogen, het totale vermogen dat een generator moet leveren. De twee waarden verschillen vanwege de arbeidsfactor, en de relatie is kVA = kW / arbeidsfactor. Voor een belasting van 100 kW bij een arbeidsfactor van 0,8 is de vereiste generatorgrootte 125 kVA.
De arbeidsfactor varieert per toepassing. Industriële driefasengenerators draaien doorgaans op 0,8, terwijl residentiële en lichte commerciële eenfase-eenheden vaak op 1,0 draaien. Belastingen met een variabele arbeidsfactor maken deze conversie essentieel, omdat een lage arbeidsfactor de totale kVA verhoogt die uw generator moet leveren.
| Toepassingstype | Generatorfase | Gemeenschappelijke arbeidsfactor |
| Residentieel en licht commercieel | Eenfase | 1 |
| Industrieel | Driefase | 0,8 |
Een rekenmachine voor de groottebepaling zet om tussen kW, kVA, ampères en pk, zodat u kunt overstappen van generatorcapaciteit in kW naar het kVA-vermogen dat uw toepassing nodig heeft. Deze conversie vormt de kern van de groottebepaling van generators van kw naar kva, en zorgt ervoor dat uw uiteindelijke keuze nauwkeurig blijft.
Een rekenmachine voor de groottebepaling van stand-by-generators verandert uw belastingslijst in een aanbevolen capaciteit. U voert gegevens in een logische volgorde in en het hulpmiddel handelt de wiskunde af. Dit is wat u bij elke fase invoert.
Belastingsoverzicht: som elke belastingscategorie op in kW met bijbehorende arbeidsfactor, zoals levensbeveiligingsbelastingen, brandpompbelasting en optionele stand-by-belastingen.
Motorgegevens: pk, ampères bij volle belasting, arbeidsfactor en systeemspanning.
Systeemspanning en fase: bijvoorbeeld 480 V driefase.
Veiligheidsmarge: doorgaans 25% voor toekomstige uitbreiding en opstartpieken van motoren.
U selecteert ook eenfase of driefase. Deze keuze verandert uw stroomwaarden. Een generatorgroottecalculator gebruikt deze invoer om uw vereiste kVA te berekenen.
Schattingen van het brandstofverbruik volgen dezelfde logica. U voert het nominale kW en het verwachte belastingpercentage in, en de calculator past een belasting-rendementscurve toe op basis van motortestgegevens. Het brandstofverbruik per kWh verbetert naarmate de belasting toeneemt richting het optimale bereik. Specifiek brandstofverbruik meet dit tempo.
Uw berekende waarde is een uitgangspunt, geen definitief antwoord. Het aanbevolen stand-by-generatorkw / -kva is doorgaans de eerstvolgende standaardmaat boven uw berekende waarde. Een berekende vereiste van 78,1 kVA wijst op een eenheid van 100 kVA. Een resultaat van 150 kVA wijst op 200 kVA.
Pas een marge voor reservecapaciteit toe voordat u naar boven afrondt. Een standaardmarge voor reservecapaciteit van 20% dekt toekomstige uitbreiding. Voeg daar nog eens 5% tot 10% bovenop voor regelmatige starts bij vriestemperaturen. In één uitgewerkt voorbeeld leverde een reservecapaciteit van 10% toegepast op een teruggerate belasting van 440,9 kVA een waarde van 510,5 kVA op, en was de eerstvolgende standaardmaat 600 kVA.
Deze stapsgewijze berekening voor het bepalen van het generatorvermogen houdt je keuze realistisch. Je kunt het vermogen van een generator met een gerust hart bepalen zodra je je totale kVA afstemt op een standaardvermogen en bevestigt dat de marge past bij je locatieomstandigheden.
De kernformule voor het bepalen van het vermogen van een dieselgenerator begint met een eenvoudige som. Tel de totale operationele watt van elke belasting bij elkaar op en tel daar de startpiek van de grootste motor bij op. Die piek bereken je door de operationele watt van de grootste motor af te trekken van de startwatt. Deze methode gaat ervan uit dat je het starten van motoren spreidt, zodat er slechts één motor tegelijk piekt.
Gebruik voor driefasensystemen deze relatie: werkelijk vermogen in watt = 1,732 x lijnspanning x lijnstroom x vermogensfactor. Het schijnbaar vermogen in kVA = 1,732 x lijnspanning x lijnstroom. Met deze formule kun je gemeten ampères direct omzetten naar de kW- en kVA-waarden die je nodig hebt.
Vermogensreductie corrigeert voor locatieomstandigheden. Beschikbaar vermogen = nominaal vermogen x altitudefactor x temperatuurfactor. Een generator van 1.000 kW met een altitudefactor van 0,92 en een temperatuurfactor van 0,97 levert 892,4 kW. Vermogensreductie begint meestal boven een hoogte van 500 tot 1.000 voet. De meeste generatoren hebben een nominaal vermogen bij 77°F (25°C). Temperaturen boven 104°F (40°C) veroorzaken een meetbare vermogensreductie.
De regel van 80% schrijft voor dat je een generator voor continu gebruik niet zwaarder mag belasten dan 80% van het nominale vermogen. Deze marge beschermt de motor en alternator tegen langdurige overbelasting.
Beschouw een woning met een koelkast, bronpomp, cv-ventilator, verlichting en dompelpomp. Je somt elke belasting op en noteert het operationele vermogen in watt. De koelkast verbruikt 150 W, de bronpomp 1.000 W, de cv-ventilator 500 W, de verlichting 300 W en de dompelpomp 800 W. Je totale operationele vermogen is gelijk aan 2.750 W.
Identificeer vervolgens de opstartpiek van de motor voor elke door een motor aangedreven belasting. De bronpomp voegt 2.000 W aan piekvermogen toe, de dompelpomp voegt 1.200 W toe en de koelkast voegt 400 W toe. De grootste motorstart komt van de bronpomp met 2.000 W.
Pas de methode toe van de som van operationele wattages plus de opstartpiek van de grootste motor. Een totaal operationeel wattage van 2.750 W plus de grootste piek van 2.000 W is gelijk aan 4.750 W. Dit getal vertegenwoordigt uw piekvermogen tijdens de start van de grootste motor.
Voeg een marge toe voor de veiligheid en toekomstige belastingen. Vermenigvuldig 4.750 W met 1,20 om 5.700 W te krijgen. Pas nu de 80%-regel in omgekeerde volgorde toe. Een generator die tot 80% van zijn vermogen wordt belast, moet 5.700 W leveren, dus de vereiste capaciteit = 5.700 / 0,8 = 7.125 W. Rond af naar boven op de volgende standaardmaat, wat een generator van 7.500 W is. Dit apparaat verwerkt alle essentiële belastingen met voldoende piekcapaciteit.
Wanneer u een generator dimensioneert, onthoud dan dat opstartwattage versus operationeel wattage geen klein detail is. Een apparaat dat alleen is gedimensioneerd op operationeel wattage, zal afslaan wanneer een motor start. De piek kan een seconde of twee een wielvlucht vragen die vele malen groter is dan het continue verbruik. Dimensioneren op opstartbelasting in plaats van operationele belasting is precies wat een generatorberekeningsprogramma controleert. Hetzelfde principe is van toepassing op totale kVA-berekeningen voor grotere systemen. Uw totale kVA moet rekening houden met de start van de grootste motor, niet alleen met de stabiele vermogensvraag.
De startpiek van een motor is de oorzaak van de meeste te kleine generatoren. Een motor verbruikt kortstondig een aantal keren zijn operationele wattages. De start van de grootste motor bepaalt uw piekvraag in kva. Deze start-kva kan het stationaire verbruik ruimschoots overtreffen. Som elke motor op en tel alleen de piekbelasting van de motor op bij uw basisbelasting. Spreid de starts om de piek beheersbaar te houden.
De arbeidsfactor verschuift naarmate de belasting verandert. Motoren nemen verschillende reactieve vermogens op, wat zorgt voor belastingen met een variabele arbeidsfactor. Beschouw schijnbaar vermogen als het plafond dat uw generator moet dekken. Condensatoren voor arbeidsfactorverbetering kunnen die reactieve belasting verminderen. Reken elke belasting om naar kva en kvar in plaats van alleen kw bij te houden. Bij gemengde belastingen met een variabele arbeidsfactor faalt een generator die uitsluitend op kw is gedimensioneerd. Bereken de totale kva bij de ongunstigste arbeidsfactor.
Parallelschakeling vergroot de capaciteit. Twee eenheden op een gedeelde rail kunnen samenwerken als de elektrische parameters en de toerentalregelaar-/AVR-systemen overeenkomen. Vóór het inschakelen moeten spanning, frequentie en fasevolgorde overeenkomen. Spanning binnen 2-5%, frequentie binnen 0,1-0,2 Hz, fasehoek onder 10-20 graden. In de statisme-modus (droop mode) worden belastingen evenredig met de capaciteit verdeeld.
Hoogte vermindert de luchtdichtheid en het motorvermogen. Capaciteitsvermindering begint meestal boven 1.500 voet. Atmosferisch gevoede motoren verliezen 3,5% per 1.000 voet. Turbomotoren verliezen 2,5%.
Hitte is ook belangrijk. Een generator met een nominale waarde van 40°C levert het vermogen volgens het typeplaatje. Boven 40°C daalt het vermogen met 2-4% per stijging van 5°C. Een radiator voor hoge omgevingstemperaturen met een grotere kern en een ventilator met een hoge statische druk beperkt het verlies. Stem radiator, ventilator en de verminderingsfactor op elkaar af. Woestijnlocaties hebben mogelijk een externe radiator nodig.
Pas beide factoren toe op uw belasting. Een generator van 500 kW op grote hoogte levert minder dan het nominale vermogen. Voeg temperatuurvermindering toe. Het uiteindelijke vermogen moet groter zijn dan de belasting. Vermindering verlaagt het aantal bedrijfs-watts dat u kunt afnemen. Combineer dit met belastingen met een variabele vermogensfactor, en het benodigde vermogen stijgt. Verifieer aan de hand van het gegevensblad van de fabrikant.
U beschikt nu over een herhaalbaar proces. Som elke belasting op, tel de totale bedrijfs-watts bij elkaar op, reken dit om naar kW en kVA, en tel vervolgens de grootste startpiek van de motor hierbij op. Pas vermindering toe voor hoogte en temperatuur. Bevestig het kW-resultaat met een calculator.
Vermogensfactor en motorstart hebben de meeste invloed op uw uiteindelijke afmeting. Een lage vermogensfactor verhoogt de benodigde kVA. Een grote motorpiek verhoogt de vraag naar bedrijfs-watts.
Bereken de grootte van een generator altijd met een veiligheidsmarge. Handleidingen raden doorgaans 10-30% extra capaciteit aan, waarbij 10-20% het meest voorkomt.
Controleer het kW-vermogen aan de hand van het gegevensblad van de fabrikant voordat u tot aankoop overgaat. Deze stap beschermt uw beslissing over de grootte van de dieselgenerator. Een goede bepaling van de generatorgrootte omvat altijd deze laatste controle.
Tel de totale bedrijfs-watts op van elk apparaat dat u van stroom wilt voorzien. Tel daar vervolgens de grootste startpiek van de motor bij op. Pas de 80%-regel toe en rond af naar boven op de volgende standaardmaat. Een generatorgroottecalculator bevestigt uw uiteindelijke getal.
Deel uw belasting in kW door de vermogensfactor. Een belasting van 100 kW bij een vermogensfactor van 0,8 heeft 125 kVA nodig. Industriële driefase-eenheden draaien doorgaans op 0,8, terwijl eenfase-wooneenheden vaak op 1,0 draaien.
Ja. Twee eenheden op een gedeelde bus werken samen wanneer spanning, frequentie en fasevolgorde overeenkomen. De spanning moet binnen 2-5% blijven, de frequentie binnen 0,1-0,2 Hz en de fasehoek onder 10-20 graden. Belastingen worden vervolgens evenredig aan de capaciteit verdeeld.
Een motor trekt tijdens het opstarten kortstondig een aantal malen zijn bedrijfs-watts. Deze startstroompiek bepaalt uw piekbelasting. Een eenheid die alleen is gedimensioneerd op een stabiel verbruik, zal af slaan. Baseer de maatvoering altijd op de grootste motorstart, niet alleen op de continue belasting.
Hoogte vermindert de luchtdichtheid en het motorvermogen. Capaciteitsvermindering begint meestal boven 1.500 voet. Atmosferisch gevoede motoren verliezen 3,5% per 1.000 voet en turbomotoren verliezen 2,5%. Een calculator voor de grootte van een noodstroomgenerator helpt u het verminderde vermogen te bevestigen.